منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 74279 | کل بازدید : 348622 
عنوان

 


  چاپ        ارسال به دوست

تخصیص بودجه برای استفاده از سلول های بنیادی برای مطالعه اوتیسم

تخصیص بودجه برای استفاده از سلول های بنیادی برای مطالعه اوتیسم

انستیتو ملی سلامت ( NIH ) بودجه ای معادل 13 میلیون دلار را به محققین در دانشگاه کالیفرنیا اهدا کرده اند تا از تکنولوژی های بر مبنای سلول های بنیادی برای مطالعه اوتیسم و سایر بیماری های ذهنی استفاده کنند .
بسیاری از اختلالات ذهنی از جمله اوتیسم به شدت فرد را تحت تاثیر قرار می دهند و گهگاه این امر به شدت تحت تاثیر ژنتیک فرد قرار دارند . چالشی که مدت هاست وجود دارد تعیین نوع و درجه این تنوع تاثیر است که در حال حاضر امکان ارزیابی آن ها به دلیل مشکلاتی که در شبیه سازی مدل های سلولی و جانوری برای این بیماری ها وجود دارد فراهم نیست .
سلول های بنیادی پر توان القایی تولید شده از بافت بیمار منبع سلولی امیدوار کننده ای را ارائه می دهند . زیرا این سلول ها دارای الگوی های ژنومیک فردی این تنوع و مختص به هر بیمار هستند که می توانند دلایل مختلف این بیماری ها را نشان دهند . با این حال مشکل بزرگی که وجود دارد این است که این سلول ها نتایج متفاوتی را به دلیل تفاوت در ساختارهای ژنتیکی سلول های بیماران نشان می دهد و تکنیک ها و رویکردهای آزمایشگاهی استفاده شده برای تولید انواع سلول های مناسب و به وسیله آزمایشگاه های مختلف منجر به نتایجی شده است که اغلب به دلیل هتروژنی سلولی پیوستگی لازم را ندارند . روش مورد استفاده به وسیله محققین در سن دیگوکالیفرنیا این مشکلات را بر طرف خواهد کرد در ابتدا آن ها این تنوعات ژنومیک مربوط به بیماری را به یک پیش زمینه ژنومیک ساده منتقل خواهندکردو دوم این که ابزاری که آن ها می سازند بعد از این که محققین از کامل بودن آن اطمینان حاصل کردند، می تواند در آزمایشگاه های مختلف برای مطالعه این اختلالات مورد استفاده قرار گیرد. تکرار پذیری و استحکام کلید کشف های علمی است تا بتوان یافته های علمی را با هم مقایسه کنیم NIH این بودجه را مبلغی ناچیز برای محققینی می داند که به دنبال اکتشافات سلولی و ایجاد ابزارهای مطالعات لازم با استفاده از سلول های بنیادی برای بیماری های مختلف هستند .


٠٩:١٣ - چهارشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٤    /    عدد : ٧٤٦٥    /    تعداد نمایش : ٣١٥خروج
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
پیوندهای مفید
انجمن علمی دانشجویی پ.د.
مراکز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط
سازمان های بین المللی مرتبط 
وزارتخانه ها و سازمانهای داخلی
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمان و توانبخشیکتابخانه مرکزی
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences