منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 74280 | کل بازدید : 348623 
عنوان

 


  چاپ        ارسال به دوست

مصرف ویتامین D در سال اول زندگی

مصرف ویتامین D در سال اول زندگی

محققان انستیتو پزشکی و آکادمی اطفال آمریکا اعلام کردند که شیرخواران در سال اول زندگی خود باید روزانه 400 واحد ویتامین D دریافت کنند. به گفته این محققان علاوه بر نقش ویتامین D در متابولیسم کلیسیم، می توان به اهمیت آن در کاهش عفونت های مختلف و نیز کاهش احتمال ابتلا به بیماری های خود ایمن از جمله ام اس و دیابت نوع 1 در آینده اشاره کرد.
براساس اعلام انستیتو پزشکی و آکادمی اطفال آمریکا، شیرمادر در بسیاری از مادران شیرده حاوی مقادیر بسیار پائینی از ویتامین D است.
شیرخشک نیز علیرغم اینکه با مقداری ویتامین D غنی شده است اما مطالعات نشان میدهد که کمتر از شیرخواران در سال اول زندگی خود، 400 واحد روزانه ویتامین D دریافت می کنند. بنابراین به نظر می رسد همه شیرخواران چه از شیرمادر استفاده کنند و چه شیرخشک در معرض کمبود این ویتامین هستند و لذا آکادمی اطفال آمریکا براین نکته تاکید دارد که همه شیرخواران، ویتامین D را به شکل قطره خوراکی و به میزان 400 واحد روزانه دریافت کنند.
حال این سوال مطرح می شود که آیا می توان با دادن ویتامین D به مادر شیرده، مسئله ویتامین D را در خون فرزندش حل کرد یا نه. در این مورد نظرات زیادی بین افراد وجود دارد اما به نظر
می رسد اگر مادر زوانه 6000-5000 واحد ویتامین D مصرف کند، بتواند ویتامین D فرزند شیرخوار خود را نیز تامین کند و اینجا دیگری نیازی به قطره ویتامین وجود ندارد. از طرف دیگر علیرغم اینکه در سایر افراد می توان مصرف این ویتامین را بصورت هفتگی انجام داد اما در مادران شیرده این ممکن نیست چرا که 2-1 روز پس از مصرف، میزان آن در شیر به شدت پایین می رود و لذا مادر شیرده بهتر است بصورت روزانه ویتامین D کافی مصرف کند. همچنین لازم است زنان باردار به مقدار کافی ویتامین D مصرف کنند تا بتوان مطمئن بود که جنین آنها نیز مقدار کافی از این ویتامین را دریافت می کند. البته در این مورد با پزشک متخصص زنان – زایمان مشورت کرد.


٠٩:١٤ - چهارشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٤    /    عدد : ٧٤٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٥٤خروج
شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
پیوندهای مفید
انجمن علمی دانشجویی پ.د.
مراکز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط
سازمان های بین المللی مرتبط 
وزارتخانه ها و سازمانهای داخلی
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمان و توانبخشیکتابخانه مرکزی
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences