منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 78636 | کل بازدید : 363751 
عنوان

 


  چاپ        ارسال به دوست

پیش بینی ابتلا به آسم با بررسی باکتری های روده کودکان

پیش بینی ابتلا به آسم با بررسی باکتری های روده کودکان

مطالعات محققان نشان می دهد، نوزدانی که در ماه های اول زندگی فاقد انواع خاصی از باکتری های روده هستند، در بزرگسالی در معرض آسم قرار دارند.
به گزارش ساینس، محققان کانادایی باکتری های روده 300 نوزاد سه ماهه را بررسی کردند و متوجه شدند که سطح پایین چهار باکتری، با افزایش خطر ابتلا به آسم در سه سالگی مرتبط است. این چهار باکتری به طور اختصار FLVR نام دارند.
مطالعات مدل های حیوانی نشان می دهد که کاهش این باکتری ها در بدن موش های آزمایشگاهی، سبب توسعه التهاب مجاری تنفسی می شود.
محققان بر این باورند که با تجویز باکتری های پروبیوتیک به نوزادانی که حاوی مقداری کافی این باکتری نیستند، می توان از بروز آسم در بزرگسالی جلوگیری کرد.
این مطالعه نیازمند تحقیق و بررسی بیشتر است؛ ولی استفاده از باکتری های پروبیوتیک برای جلوگیری از آسم را تایید می کند.
به گزارش ایرنا، به نقل از آکادمی آسم و ایمونولوژی آمریکا، براساس آمارگیری انجام شده در آمریکا در سال 2009، از هر 12 نفر یک نفر به آسم مبتلا بود (در حدود 25 میلیون نفر، معادل هشت درصد جمعیت آمریکا)؛ در حالیکه این آمار در سال 2001 میلادی، یک نفر از 14 نفر بود. این آمار نشان می دهد که تعداد مبتلایان به بیماری های تنفسی روبه افزایش است.


٠٩:١٧ - شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٤    /    عدد : ٧٤٦٨    /    تعداد نمایش : ٤٣١خروج
شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
پیوندهای مفید
انجمن علمی دانشجویی پ.د.
مراکز و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط
سازمان های بین المللی مرتبط 
وزارتخانه ها و سازمانهای داخلی
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمعاونت تحقیقات و فناوریمعاونت آموزشیمعاونت فرهنگی و دانشجوییمعاونت درمان و توانبخشیکتابخانه مرکزی
Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences